Успішна заготівля зеленого корму має чимало чинників, серед яких уміння «впіймати» фазу вегетації рослини посідає найголовніше місце. Водночас, якщо в «потрібний час» на сприятливу погоду можна лише сподіватися, про інструментарій варто подбати заздалегідь. Особливо легко ухвалювати рішення про обладнання господарства кормозаготівельною технікою з професіоналами кормозаготівлі — як от німецьким виробником техніки Krone.
1. Розрахувати площі посівів і потужність техніки.Якщо ви не перший рік працюєте у тваринництві, статтю витрат на корми закладаєте завчасно. Щоб не звинувачувати потім агронома чи інженера,подбайте про потужність техніки так само, як про культуру, якою збираєтеся годувати худобу.
Косарка— це базова інвестиція, водночас непогано мати під рукою також валкувач (граблі) та підбирач — цього мінімального комплекту обладнання буде достатньо для середнього господарства. Для того, щоб транспортувати техніку між пасовищами господарства вистачить трактору до 80 к. с.
2. Культура та строки. Досвід українського тваринництва свідчить, що серед сінажних культур абсолютну перевагу надають люцерні та бобовим, які після скошування потребують ретельного подрібнення таким чином, щоб сінаж менше прів, та водночас міг задовольнити потреби тварин в структурному кормі, клітковині. Щоб скосити траву на площі 80 га, буде достатньо косарки продуктивністю до 4 га/год типу причіпної дискової EasyCut 3210 CRi з вальцевою плющилкою. За базової конструкції косарка розкладає скошену масу врозстил смугою завширшки 2,5 м. Це варто взяти до уваги, обираючи валкувач, ширина якого має збігатися ізшириною косарки.
3. Подбайте про збереження сінокосу. Під час роботи кормозаготівельної техніки крім завдання отримати чистий корм і не залишити зайвого на полі також варто подбати про мінімальний вплив на ґрунт, щоб зберегти продуктивність сінокосу на майбутнє. Технологія SmartCut косарки Kroneчітко копіює форми рельєфу пасовища, забезпечуючи оптимізований потік рослинної маси, а завдяки центральній навісці дишла та конструкції бруса косарки за технологією DuoGrip (подвійна навіска) забезпечується однакове тиснення на ґрунт по всій ширині захвату, оптимальний рух, менше відхилення та чисте зрізування, а також можливість скошувати як справа, так і зліва від трактора. В свою чергу поворотний редуктор надає моделі маневровості для проходження зустрічних загонів.
4. Сушіння.За сприятливих погодних умов та сушіння природним способом через 2–3 дні вологість скошеної маси зменшується з 55 до 20%. Надалі зібрати суху (зів’ялену) масу так, щоб жодної травинки не залишилось в полі, допоможе роторний валкувач Krone Swadro 620 TS, передній ротор якого обертається швидше за задній, що дозволяє робити рівний валок без скручування.Робоча відстань граблин до землі можна регулювати вручну або сервоприводом — опціонально. Ці граблі Krone мають продуктивність до 6 га/год, та охоплюючи площу розстилу завширшки 6,2 метра, укладають масу по центру слідом по ходу трактора. В результаті роботи отримуємо зручний пухкий валок, із яким легко та швидко впорається підбирач Krone Comprima з технологією EasyFlow.
5. Час пакувати.На цьому етапі важливо зберегти й не нашкодити. За ущільнення навіть пересушеної маси сінажу пресувальною системою NovoGrip з гумовими пасками, армованимитканиною з поперечними планками, що забезпечує надійне перевертання рулону, досягається максимальна щільність травинок. Для базових завдань пакування Krone пропонують модель Comprima (F125 із константною камерою) або Comprima Х-treme (F155 XC із константною камерою). Діаметр і матеріал обмотки рулонів можна обрати залежно від планів щодо спресованого корму.
Основний момент.Якісна техніка безперечно стане надійним помічником в гарячий сезон у вашому господарстві. Проте, як і будь-які механізми, кормозаготівельні агрегати потребують догляду. Щоб забезпечити роботи без простоювань, треба заручитися підтримкою кваліфікованої сервісної служби. Група компаній «ТРІА» понад 10 років постачає техніку для агробізнесу. Запрошуємо завітати до наших майданчиків, де ви зможете оглянути кормозаготівельну техніку Krone. Також ми будемо раді запросити Вас на демонстраційні покази на Дні поля, з анонсами про які можна ознайомитися на сайті компанії www.tria-agro.com.
«ТРІА» бажає Вам прибуткового сезону та запрошує відвідати офіс найближчого до Вас представництва компанії