Еволюція телескопічних навантажувачів в певний момент кардинально змінила вектор. Замість прагненням висоти та потужності, «моду» на машини стали задавати більш «приземлені» питання – автоматизація робіт у комунальній галузі, нові галузі застосування, як от виробництво біопалива, та в основному – потреби сільського господарства.
ПРОПОЗИЦІЯ ВІД НІМЦІВ
Територія роботи – вузькі простори та невисокі приміщення — формує суворі вимоги до навантажувачів. Інтерес до малогабаритних та маневрових машин приводить до українських господарств німецькі технології, точність та надійність, втілені у навантажувач Weidemann.
Українці вже мали знайомство з технікою німецького бренду. Вперше Weidemann був представлений в Україні на виставці «Зернові технології-2015».
Німецька корпорація Kramer, до складу якої входить Weidemann, в 1925 році винайшла перший малопотужний тягач з бензиновим мотором, в середині XX ст. випускала найсучашніші на ті часи трактори, а 2007 року зосередила увагу на компактних навантажувачах. В співпраці з CLAAS корпорація привела в тому числі на український ринок модель SCORPION 6030 CP, яка заслужила схвальні відгуки експертів та фермерів. Сьогодні Weidemann втілив досвід та конструктивні переваги в телескопічному навантажувачі Т6027.
Модельний ряд малогабаритних тракторів-навантажувачів Weidemann складають мультифункціональні машини Hoftrac 24-50 к.с., вантажопійомністю від 664 до 2086 кг, фронтальні машини потужністю від 49 до 75 к.с. (вантажопійомністю від 2,3 до 4,7 т), компактні колісні навантажувачі потужністю від 49 до 75 к.с. (вантажопійомністю від 2 до 4,3 т) та телескопи потужністю від 26 до 75 к.с. (вантажопійомністю від 800 кг до 2,7 т).
ЛОМАНА РАМА В ОСНОВІ
Призначення для робіт саме в сільському господарстві визначає одразу низку особливостей навантажувачів Weidemann. Головна – це компактність — прагнення вмістити максимальну потужність в мінімальні розміри.
Іншою особливістю є «ломана» рама в основі конструкції Hoftrac, фронтальних машин та компактних колісних навантажувачів. Це конструкція, що складається з двох напіврам – передньої та задньої, з’єднаних шарніром одна з одною. Головна і задня частини погрузчика розхитуються незалежно одна від одної (12°), що забезпечує максимальну чутливість до нерівностей рельєфа. В результаті, забезпечується максимальна тяга під час руху та відсутність втрат потужності. Безсуперечною перевагою, що досягається такою конструкцією, є низький тиск на опорну поверхню. Це дозволяє таким навантажувачем працювати на делікатних поверхнях – газонах та спеціальних покриттях.
Завдяки конструкції, також досягається вражаюча маневровість. Наприклад, при пересуванні вздовж стіни можна здійснити поворот під 90°, не переймаючись задіти стіну корпусом, оскільки задня вісь йде точно колією передньої.
Не обійшли увагою розробники й екологічні вимоги часу. Вперше технології роботи електрокару від акумуляторів та обладнання ними сільгоспмашини застосували в сільському господарстві саме Weidemann у лінійці мультифункціональних машин EHoftrac. Два двигуни-акумулятори відповідають за роботу коліс та гідравлічної системи. При чому, розробники постійно вдосконалюють баланс розміру машин цієї лінійки та тривалості роботи акумуляторів.
ВКЛАСТИСЯ В 2*2
Навантажувачі Weidemann відкрили моду на малогабаритні машини. Навідміну від класичних навантажувачів, через невеликі параметри їх порівнювали з ельфами (невеликими та працьовитими). Найменший з лінійки колісних телескопічних Т4108, що вийшов на ринок у 2015 році з довжиною 2,7 м, висотою 1,9 м, і завширшки аж 1,41 м, при власній вазі 2,27 т здатний оперувати 800 кг вантажем на висоті 4,14 м. Однак, від меншовартості лінійка телескопів з гідростатичним приводом ходу та підйомного механізму не страждає, навіть пишається габаритами, адже дасть фору на 1-2 позиції більшрозмірним машинам.
Протягом наступних 2-х років розробники випустили ще 3 машини, довівши параметри до 4,9/2,1/1,96 (Д/В/Ш) при власній вазі 5,2 т для роботи з вагою 2,7 кг у моделі Т6027. Ця машина з висотою робочої зони 6,58 м розроблена для середніх та великих сільгосппідприємств та біогазових установок. Завдяки двигуну з турбонаддувом машина відрізняється економною витратою палива та потужною та динамічною роботою. В обладнанні Т6027 використана визнана експертами система-ассистент для водія vls (Vertical Lift System = система вертикального підйому), що надає водію вибір з 3-х режимів — режим черпания, режим штабелювання та ручний режим.
Розробники особливу увагу приділили автоматизації роботи, впровадивши можливість запам’ятати положення кріплення для навісного обладнання. Опціональне оснащення дозводяє досягти повноцінний огляд навкруги, з можливістю обігріву в холодну пору року бокових та заднього вікон. Завдяки гидравличній гальмівній системі модель Т6027 може бути використана для тяглових робіт, переміщувати причепи вагою до 11 250 кг.
Офіційний дилер навантажувачів Weidemann група компаній «ТРІА» представить до уваги українських господарів лінійку телескопічних навантажувачів, а також представника серії EHoftrac на виставці АГРО-2017 на ВДНГ в Києві 7-10 червня. Будемо раді зустрічі!