Застосування інтелектуальних систем в розподілювачах AMAZONE ZA-TS дає змогу істотно знизити витрати на мінеральне живлення посівів.
Інноваційні рішення
Серед наявних на ринку моделей розподілювачів такого класу виділяється лінійка машин AMAZONE ZA-TS, котрі поза сумнівом, можна вважати еталонними розробками у цьому напрямку. Розподільники міндобрив AMAZONE ZA-TS постійно вдосконалюються в плані точності внесення, причому німецькі інженери першочергову увагу звертають саме на такі моменти, особливо актуальні за ситуації істотного здорожчання мінеральних добрив.
До модельного ряду AMAZONE ZA-TS входять машини із обсягом бункеру від 1400 до 4200 л. Робоча ширина розкидання гранул з розподілюючим пристроєм TS може досягати вражаючих 54 метрів. За максимальної інтенсивності внесення до 650 кг/хв та робочої швидкості до 30 км/год ця модель може продемонструвати виняткову ефективність роботи.
Звісна річ, що така значна ширина та продуктивність розкидання потребує надзвичайно точних рішень, інакше втрати дорогих міндобрив були б дуже відчутними для гаманця фермера.
Тому машини ZA-TS оснащуються такими інноваційними рішеннями як точна система граничного розподілення AutoTS, нова система граничного розподілення BorderTS, система компенсації знесення WindControl, точного контролю гранул ArgusTwin та іншими.
Система зважування Profis передбачає цілковито автоматизовану роботу. Для того, щоб розпочати внесення не потрібно нічого додатково налаштовувати, а лише задати потрібну норму — далі електроніка все зробить самостійно. В тому разі, якщо відбувається якийсь сторонній збій, наприклад, у бункер потрапили добрива низької якості, система автоматично пере налаштовується і продовжує роботу, мовби нічого не трапилося! Так само Profis за допомогою чутливих датчиків тримає процес на контролі, якщо машина працює на полі із дуже нерівним рельєфом.
Своєю чергою нова система калібрування норми ProfisPro у поєднанні із технологією виміру крутного моменту FlowControl тримає на контролі норму внесення, здійснюючи заміри через кожні 25 кг. Така синхронізована робота систем дає змогу бути впевненими у дотриманні заданої норми внесення, попри будь-які труднощі під час роботи.
Цьому додатково сприяє технологія FlowCheck, яка стежить, щоб вихідні отвори не забивалися і не працювали вхолосту. Якщо така ситуація трапилася, система за рахунок швидкого відкривання/закривання заслінок та реверсування змішувача миттєво усуває несправність.
Якщо вести мову про унікальний розподільчий пристрій TS, то слід відзначити його водночас просту та елегантну конструкцію, котра забезпечує точне внесення гранул із інтенсивністю до 10,8 кг/сек або ж 650 кг/хв. Система може працювати практично із будь-якими видами добрив, включно із низькоякісним матеріалом, і передбачає широкий діапазон розкидання. Три типи розподільчих лопатей дають змогу вносити міндобрив на ширину від 15 до 54 м.
Самі розподільчі диски, до речі, заміняються зручно та швидко, аби фермер не витрачав на це зайвого часу. Натомість для стандартного та граничного розкидання гранул за допомогою системи AutoTS активізуються різні розподільчі лопаті без заміни «тарілок».
Розподільча система працює із тривимірними картинами розподілення гранул, що забезпечує ідеальне поперечне розкидання із шириною до 54 м. Великі зони перекриттів забезпечують додаткову стійкість проти впливу таких сторонніх факторів як боковий вітер, нерівний рельєф, низька якість міндобрив чи підвищена вологість повітря.
Завдяки системі граничного розподілення BorderTS у поєднанні із AutoTS повна норма внесення здійснюється точно до країв поля. AutoTS також дає змогу керувати усіма процесами із кабіни трактора, активуючи різні процеси граничного розподілення – внесення добрив по краях, межах та вздовж канавок, із будь-якого боку.
Як працює AutoTS
Серводвигун обертає розподільчу лопатку на 10 градусів, відповідно, добрива під час розподілення по краях та по канавках подаються на коротші розподільчі лопатки. За рахунок комбінації числа обертів та більш короткої лопатки гранули розкидаються значно ближче, без механічного впливу.
Цікаво, що завдяки цьому можна досягти не лише значної економії міндобрив, але й підвищення врожайності до 17%, оскільки раніше погано підживлювані ділянки отримують повну норму добрив.
Своєю чергою система BorderTS має особливу ламельну структуру та напрямний щиток, який можна встановити під нахилом. За рахунок ламелей відбирається енергія гранул, і потім вони за допомогою напрямного щитка точно спрямовуються на грунт. Для оптимального внесення до меж поля можна здійснити безступінчасте регулювання напрямного щитка. Якщо щиток активовано, норма внесення добрив та точка подачі автоматично адаптуються для забезпечення найкращого поперечного розподілення в комбінації з інтегрованою в диски системою AutoTS.
Справжнім ноу-хау від AMAZONE справедливо вважається технологія WindControl. Ця унікальна розробка покликана компенсувати негативний вплив вітру на точність розподілення гранул. Причому її реальна ефективність використання досягає 80% і більше, включно до неприйнятно високих для нормальної роботи значень сили вітру.
Як працює WindControl
Встановлений на машині високочастотний датчик фіксує швидкість та напрямок вітру. На підставі цих даних електроніка розраховує нові налаштувальні значення для розподільчої системи та число обертів розподільчих дисків. При бічному вітрі число обертів на спрямованій до вітру стороні збільшується і розподільна система повертається назовні. Водночас число оборотів на звороті зменшується, і розподільна система повертається усередину.
Спрощено мовлячи, за допомогою WindControl створюються великі тимчасові проміжки для внесення добрив за умов вітру. Поряд з усіма важливими параметрами внесення зручності, фермер користувач має також актуальні значення сили, напрямків та поривчастості вітру. Крім того, за сильного вітру, коли система вже не справляється, функція WindControl компенсує вплив вітру, або за сильних поривів мінливого вітру, автоматично подає сигнал механізатору.
Ще одна надзвичайно корисна система, реалізована в конструкції розподілювачів ZA-TS — технологія ArgusTwin. Система ArgusTwin забезпечує постійний онлайн-контроль та коригування розподільної системи для оптимального поперечного розподілу добрив Це підвищує ефективність застосування мінеральних добрив та є основою для оптимального управління посівами.
Система Argus для визначення ділянок розподілення базується на реєстрації поперечного розподілення радарами, які працюють незалежно від наявності пилу та забруднень і показують практично відмінні результати.
ArgusTwin за допомогою радарів з обох боків розподілювача безперервно контролює як ліву, так і праву ділянку розподілення і в разі потреби автоматично коригує електричну розподільчу систему, незалежно один від одного.
Як працює ArgusTwin
За допомогою ISOBUS-терміналу вводиться норма внесення та всі необхідні для того чи іншого виду добрив дані з таблиці розподілення. На підставі даного значення система ArgusTwin постійно перевіряє, чи утримується розподільчим диском заданий напрямок розкидання гранул. Якщо фактичний напрямок відхиляється від заданого, наприклад, через нерівномірність добрив, зношування лопаток, роботи на схилах, початку роботи або гальмування, розподілювач самостійно коригує налаштування розподільної системи індивідуально для кожної сторони. Необхідною умовою є електричне регулювання розподільчої системи.
Загалом можна дуже довго та детально розповідати про реалізовані в конструкції розподілювачів лінійки AMAZONE ZA-TS інноваційні рішення, покликані забезпечити ідеальну точність внесення гранул. Зазначимо, що їх основою є згадувані вище багатофункціональні системи AutoTS і BorderTS, а також низка високоефективних допоміжних рішень, таких як WindControl чи ArgusTwin.
АГРО ШЛЯХ офіційний дилер AMAZONE в Україні
телефонуйте 0 800 212 218 для замовлення розподільника
#АГРОШЛЯХ #АГРО_ШЛЯХ #технікадляагрозбізнесу #AMAZONE #ZA-TS #Cirrus