Вы выбираете дело -
мы подбираем технику

Шукаєте навантажувач? Обирайте із розумінням справи та за потребами

Телескопічні навантажувачі впевненими кроками продовжують завойовувати симпатії вітчизняних сільгоспвиробників. За останні роки техніка фактично стала незамінним помічником у кожному виробничому підрозділі господарства, але із цим тенденція на ці агрегати не зупинилася. Натомість, пліч-о-пліч із великогабаритними телескопічними машинами, сучасні господарства намагаються більш активно залучати до щоденної роботи і ергономічні компактні міні-навантажувачі.

Шукаєте навантажувач? Обирайте із розумінням справи та за потребами

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Така техніка регулярно знаходить поціновувачів за свою характерну здатність працювати там, куди немає ходу великим колісним або телескопічним навантажувачам у силу габаритів. Машини до 1,5 м в ширину і 2 м у висоту можна спокійно використовувати у вузьких приміщеннях із низькими стелями (сінних сараях, корівниках радянських часів, складах птахоферм) та механізувати ту роботу, яка допоки на фермах закривається фізичною працею (від підвезення насіннєвого матералу до вичищення гною з приміщень).
Але разом із тим, компактний навантажувач залишається навантажувачем, а тому, перш ніж купляти такий агрегат, потрібно тверезо зважувати фронт його потенційних робіт та зіставляти їх із доступним функціоналом майбутнього помічника. Більш детально говоримо про це із Олександром Любченко, керівником відділу продажів ГК «ТРІА», ексклюзивним дилером Weidemann в Україні.

Олександре, ваша компанія має великий досвід роботи із навантажувачами. Почнемо з загального — як і чому ви вирішили зайнятися цією технікою?

На початку 2000-х років у європейських господарствах почався масовий тренд на навантажувальну техніку. І як завжди трапляється з усіма тенденціями, пройшовши випробування часу у західних колег, «телескопи» почали перекочовувати до нас, поступово завойовуючи довіру вітчизняних аграріїв. Побачивши потенціал цієї техніки на власні очі, ми зрозуміли, що її популярність у с.-г. секторі буде й надалі зростати. Тож, уклавши у 2015 році договір із компанією Weidemann, ми зайнялися дистрибуцією техніки цього виробника на території України.

Які, на Вашому досвіді, помилки найчастіше супроводжують процес вибору навантажувача?
Основною помилкою у розрізі придбання будь-якого навантажувача є бажання здешевити на машині. Покупець бере «голий» телескоп, не зіставляючи можливості такого агрегату зі своїми планами на нього. Як наслідок, господарство заощаджує декілька тисяч євро, але натомість отримує некомфортну для оператора техніку, яка може узагалі не відповідати характеру робіт на фермі.
Ще однією дуже грубою помилкою буде порушення нормативів вантажопідйомності, встановлених виробником. Іноді господарства намагаються збільшити цей показник за рахунок навішування саморобних противаг і, в подальшому, надмірно завантажувати машину. Але в цьому випадку починає страждати вузол кріплення стріли та підвищується ризик прориву шлангів гідравліки.

Тобто для досягнення позитивних результатів треба звертати увагу на технічні характеристики навантажувача і зіставляти їх із завданнями, які цьому агрегату доведеться вирішувати…
Абсолютно. На сучасному ринку телескопічних навантажувачів є моделі для різної діяльності, від будівництва до прибирання території.
Ми, наприклад, спеціалізуємося на продажі компактних навантажувачів для щоденних робіт у межах господарства. Але на моїй практиці були клієнти, які хотіли отримати універсальну машину, яка б відвантажувала зерно, складувала солому, завантажувала кормозмішувач і вичищала гній із приміщень. А вже за рік той самий телескоп починали залучати ще й у будівництво виробничих приміщень та ремонт доріг.
Тут і починають виникати проблеми, оскільки ані гідравліка, ані стріла, ані шасі агрегату не передбачені для такого виду діяльності.

Ви сказали, що спеціалізуєтеся на компактних навантажувачах. Розкажіть більш детально про сфери їхнього застосування.
Якщо говорити про нашу продукцію, то найбільшою популярністю на вітчизняному ринку користуються телескопічні навантажувачі Weidemann T5522. Цю модель вітчизняні аграрії часто використовують для збору зерна, підвезення насіннєвого матеріла до сівалок під час посівної, транспортування тюків соломи та вичищення гною з тваринницьких приміщень.

У цих агрегатів є якісь особливості збірки?
Основною відмінністю цієї техніки є ергономічна конструкція. У випадку Т5522, наприклад, ми говоримо про ширину колії 1,5 м та висоту кабіни 2 м, що дозволяє йому працювати у найбільш скутих умовах.
Окрім того, в стрілі цієї моделі встановлено два окремих гідроциліндри підіймання: один — уздовж стріли, другий — поперек. Всередині неї також знаходиться гідроциліндр, який відповідає за висування стріли. Ця система називається VLS (Vertical Lift System). Вона дозволяє налаштувати хід телескопічної стріли таким чином, щоб та автоматично висувалася в верхній частині і засувалася під час опускання.
Таким чином, вантаж завжди триматиметься над однією точкою та розташовуватиметься впритул до машини. У суміші з опцією крабового ходу та малим внутрішнім радіусом розвороту (1,19 мм) це дає користувачам змогу використовувати навантажувач, зокрема, на зернових складах чи в тваринницьких будівлях.

За рахунок менших розмірів не страждає вантажопідйомність чи стійкість?
Ця модель може похвалитися хорошою номінальною вантажопідйомністю на рівні 2,2 т у центрі ваги навантаження, продуктивністю гідравліки 70 л/хв (із опційним збільшенням до 106 л/хв) та висотою підйому на 5,5 м із висунутою стрілою.

В тваринницьких приміщеннях та складах зазвичай обмаль світла та площі, тож оператору необхідно мати кабіну із хорошою оглядовістю… На що порадите звертати увагу у розрізі вибору кабіни?
В ідеалі, якщо ми говоримо про роботу в обмежених умовах, то кабіна повинна забезпечувати чудовий огляд навісного обладнання, безпосередньої робочої зони і всього оточення машини. Щоб підвищити оглядовість без втрат у ергономіці, в кожній машині Weidemann йде глибока посадка бокового скла і високе положення сидіння.
Також не варто забувати, що навантажувач щоденно (а подеколи навіть цілодобово) працює у полях, виробничих приміщеннях та на запилених складах, тому в кабіні обов’язково повинні бути і система кондиціонування, і додаткове освітлення, і система очищення скла. На жаль, відмова від цих речей у нас є досить поширеною практикою. Іноді дуже довго доводиться пояснювати клієнту, що купівля телескопічного навантажувача для польових робіт без кондиціонера рівносильна вбивству оператора.
Що ж стосується освітлення, його варто адаптувати відповідно до умов, у яких працюватиме агрегат. Якщо у полі, то окрім стандартного освітлення, зовнішні елементи навантажувача варто обладнати галогенними лампами для підсвічування у вечірній час. Якщо ж мова йде про експлуатацію в закритих темних приміщеннях, то варто розглянути комплект світлодіодних фар на кабіні чи телескопічній стрілі.

А якщо ми говоримо про комунальні роботи?
Останнім трендом серед закордонних господарств стають так звані «міні-телескопи». Навіть у великих підприємств із великими об’ємами все одно залишається рутинна діяльність, яку можна механізувати, поставивши одну людину виконувати цілий спектр робіт. З цією метою ми пропонуємо шарнірно-зчленовані компактні машини Hoftrac.
Вони, за своїх досить маленьких габаритів (ширина колії становить 780 мм), мають відносно непогану вантажопідйомність (до 900 кг) та потужність гідравліки (44,8 л/хв.), а також обладнані гідравлічною системою швидкої заміни навісного обладнання.
Я на власні очі бачив, як оператор менш ніж за хвилину, не виходячи з кабіни, знімав одну «навіску» та встановлював іншу: фахівець закінчив чистити корівник, швидко змінив відвал на вила та поїхав вантажити солом’яні тюки. Завдяки цьому перерва між різними видами виконуваних на фермі робіт може тривати не більше 3–5 хвилин.
Усе це в сумі дозволяє використовувати їх для ефективнішого догляду за територією, зокрема збору листя, вивезення сміття, підгортання корму, вичищання гною тощо.

Більшість вітчизняних господарств із цією метою використовує старі МТЗ. В чому проявляється перевага міні-навантажувачів?
МТЗ дійсно спокійно проїжджає корівником. Але нам же треба не їздити, а працювати. Оператору потрібно бути гранично уважним, тому трактор центральним проходом їде обережно і нешвидко. А компактний міні-навантажувач може «летіти» корівником як трасою, ще й, до того ж, розвертатися.
В результаті всі операції в рамках ферми робляться оперативніше мінімум на 10–20 хвилин. А чим швидше машина виконує роботу, чим більше часу вона економить, тобто тим вищою є продуктивність усього господарства.

Знову ж таки, у господарствах дороги далеко не ідеальні — часто трапляються ями, розмита земля та інші нерівності. Чи зможе міні-телескоп маневрувати в таких умовах?
Так, звичайно. Основа конструкції компактних навантажувачів Weidemann — шарнірне зчленування. Тобто передній і задній мости можуть рухатися незалежно один від одного, що дозволяє їм швидко реагувати на будь-яку нерівність. Таким чином, усі чотири колеса машини контактують із землею на будь-якій поверхні, що дозволяє рухатися із максимальним тяговим зусиллям без втрати потужності.

Часто буває таке, що новий навантажувач все ж змушений працювати із широким асортиментом існуючої навіски іншого виробника. Чи передбачена у Weidemann така адаптивність?
Наші машини можуть бути оснащені з заводу спеціальною рамкою, яка дає змогу доволі просто та зручно поєднувати навантажувач із інструментами і обладнанням типу Euro.

Важливою складовою якісного бренду є своєчасний сервіс-супровід та наявність у постачальника складу запчастин. Як ви вирішуєте це питання?
Сервісний департамент ГК «ТРІА» надає послуги з гарантійного та післягарантійного обслуговування техніки, а спеціалісти регулярно відвідують навчальні курси на заводі Weidemann.
Що стосується запчастин, у німецької сторони є центральний склад, де дилери можуть замовляти потрібні елементи за допомогою електронної системи. Питання отримання запчастини займає не більше 24 годин. Окрім того, у нас є власні організовані склади для технічного обслуговування.

Наскільки регулярним має бути технічне обслуговування навантажувачів?
Технічний огляд необхідно проводити згідно регламенту — оптимальною періодичністю обслуговування вважається частота 500 мотогодин. Крім цього також встановлюють і часовий термін в 12 місяців.

Який середній експлуатаційний вік навантажувачів Weidemann?
Кожна машина німецького виробника проходить остаточний контроль — фахівці перевіряють заправні обсяги, налаштовують двигуни, усувають виявлені дефекти. Потім машини виїжджають на випробувальну трасу, де ще раз перевіряються на всі основні функції: швидкість, значення гідравлічного тиску, результати вимірювання уповільнення при гальмуванні, самоустановлювальні упори шарніра і оптимальне число обертів двигуна.
Отримані показники фіксуються в заключному протоколі, який, власне, і регламентує життєвий цикл машини. З мого досвіду він може становити і 15–20 років.

За матеріалами статті «Тваринництво та Ветеринарія», Д. Крюков

Другие новости

15/05/2023

Прицепная сеялка точного высева AMAZONE Precea-TCC

AMAZONE расширяет линейку сеялок точного высева и представляет прицепные модели Precea 9000-TCC и 12000-TCC с шириной захвата 9 и 12 м. Разработанный специально для подрядных организаций и крупных хозяйств вариант подкупает действенной системой дозирования под повышенным давлением, большим объёмом бункера, а также инновационной системой подачи посевного материала Central Seed Supply. Прецизионная укладка посевного материала обеспечивает высокую всхожесть даже при высокой рабочей скорости до 15 км/ч.

видео новинки AMAZONE Precea-TCC

Концепция центрального бункера ‒ точное дозирование в каждом ряду

Для особенно высокой производительности и оптимального по времени заполнения новые Precea-TCC оснащаются центральным семенным бункером объёмом 2.000 л, вмещающим два биг-бэга. С новой системой подачи посевного материала Central Seed Supply посевной материал из центрального бункера за счет потока воздуха подается к дозирующим устройствам. Там посевной материал временно размещается в небольшом запасном контейнере для каждого ряда. При достижении максимального уровня заполнения этих распределительных элементов поток воздуха с подаваемым посевным материалом и дальнейшая его подача автоматически прекращаются. При снижении уровня поток воздуха автоматически возобновляется и способствует подаче посевного материала из центрального бункера к отдельным рядам. За счет интеллектуального режима подачи воздуха системы Central Seed Supply каждое дозирующее устройство само обеспечивает себя посевным материалом без необходимости сложных датчиков или какого-либо электронного управления системой.

Точное дозирование в каждом ряду

При дозировании посевного материала AMAZONE делает ставку на высокопрецизионные дозирующие устройства PreTeC, работающие по принципу повышенного давления. При этом посевной материал прижимается к дозирующему диску под действием сжатого воздуха. Уплотнитель вращается с дозирующим диском, что обеспечивает значительно меньшую потребляемую мощность сервоприводов отдельных рядов. Связанная с оптодатчиками система регулировки отсекателей SmartControl с автоматической подрегулировкой эффективно предотвращает просевы и двойники. Дозирующий диск с сервоприводом вращается в зависимости от скорости и требуемой нормы высева и продвигает посевной материал в направлении высевающей трубки. На этом месте усилие нажатия прекращается, и зерно прецизионно попадает в посевную борозду, задерживается улавливающим каточком и надежно размещается.

Точную укладку посевного материала обеспечивает бороздообразователь. Два опорных катка и высокое, гидравлически регулируемое давление на сошник способствуют равномерному ведению по глубине. Для большего комфорта AMAZONE предлагает автоматическую регулировку давления на сошник SmartForce. Она обеспечивает постоянное поддержание вертикальной силы, тем самым, и равномерную укладку посевного материала, в частности, при переменных почвенных условиях.

Сервопривод дозирования ElectricDrive позволяет комфортно провести настройку требуемой нормы высева через ISOBUS- терминал и служит основой для точной дифференцированной регулировки нормы высева с помощью GPS и карты зон полей. Кроме того, именно при большой ширине захвата GPS-SectionControl позволяет активно сэкономить в каждом отдельном ряду посевной материал на клиньях и разворотной полосе и предлагает наилучшие условия для механической борьбы с сорняками за счет междурядной обработки.

CurveControl ‒ Оптимизированная укладка посевного материала при прохождении поворотов

Сервопривод отдельных рядов позволяет сохранить неизменным расстояние между семенами в ряду по всей ширине захвата даже при прохождении поворотов. С помощью датчика угловой скорости определяется разница между скоростями переднего хода на внутренней и внешней стороне поворота. На основании этого инновационная система CurveControl соответственно адаптирует число оборотов дозирующих дисков, так что расстояние между семенами остается неизменным даже на поворотах. Равномерная удаленность позволяет растениям получать достаточное количество питательных веществ. Тем самым формируются однородные посевы и обеспечивается равномерная степень созревания.

Двухсекционный бункер для удобрений

Для одновременного внесения удобрений Precea-TCC оснащается двухсекционным бункером с удобным доступом, общий объём которого составляет 6.000 л. В каждом бункере предусмотрено отдельное дозирующее устройство, соединенное с распределительной головкой, за счет чего серийно предлагается функция одностороннего включения. Внесение удобрений осуществляется с помощью HD-сошника для удобрений FerTeC twin. Единовременно устанавливается разница в глубине укладки посевного материала и удобрений. Если затем глубина посева меняется, то сошник для удобрений автоматически переставляет глубину в равном соотношении.

Телескопическое шасси

Precea-TCC предлагается с 12 или 16 рядами для междурядий 70, 75 и 80 см. Для шасси Precea предлагается телескопическая ось. Таким образом, при работе на поле можно сместить крупногабаритные шины для прохождения колес между посевными рядами и предотвращения уплотнений непосредственно под посевными рядами. С телескопически задвигающимися колесами Precea-TCC можно комфортно транспортировать по общественным дорогам при общей ширине 3 м.

В среднесрочной перспективе ассортимент сеялок пополнится также новыми моделями для посева пропашных культур узкорядным способом, таких как свёкла, рапс или соя при междурядье 45 и 50 см и количестве рядов 18 или 24.

 

АГРО ШЛЯХ официальный дилер AMAZONE в Украине.

звоните по телефону 0 800 212 218

#АГРОШЛЯХ #АГРО_ШЛЯХ #техникадляагробизнеса

08/02/2022

Группа компаний «ТРИА» презентует профессиональную технику в сфере кормозаготовки и машины для животноводства всемирно известных брендов.

28 февраля- 1 марта 2022

ВЦ «КиевЭкспоПлаза», ул. Амстердамская, 1, с. Березовка, Киевская обл.

KRONE COMPRIMA

ЛИДЕР РУЛОННЫХ ПРЕСС-ПОДБОРЩИКОВ

Универсальный пресс-подборщик Comprima для заготовки корма, как сенажа, сена, так и соломы.
Преимущества: плавный ход, высокая производительность прессования, идеальная плотность рулонов разных диаметров.
Пресс-подборщик Comprima – разработанный KRONE для многолетней эксплуатации даже в самых трудных условиях.
С техникой KRONE — лучшее качество корма для стада.

 

WEIDEMANN

ВАШ ИДЕАЛЬНЫЙ ПОМОШНИК НА ФЕРМЕ: универсальные машины, экономичные, безопасные, маневренные и комфортные.

Компактная конструкция, низкий центр тяжести, малый радиус разворота и большая мощность – эти характеристики уже много лет отличают погрузчики Hoftrac и по-прежнему обеспечивают успех этих машин. Погрузчики без проблем могут выполнить любую рабочую задачу, они работают быстро, универсально и безопасно – погрузчик всегда готов к работе.

 

APV австрийские высевающие устройства серии PS: аппликатор для посева мелкосемянных культур и внесения удобрений

С помощью этих агрегатов можно проводить посев промежуточных культур, дополнительное высевание, подсев, разбрасывание гранулированных материалов и семян травы. Для реализации данной функции имеются высевающие валы разной конструкции, предназначенные для разных видов семенного материала (трава, зерновые).

 

Приглашаем Вас и с нетерпением ждем самого значительного события молочной отрасли Украины!

Высококвалифицированные специалисты ГК «ТРИА» готовы предоставить консультацию и помочь Вам выбрать технику для Вашего хозяйства.

Не пропустите презентацию!
Отметьте даты в календаре: 28 февраля- 1 марта 2022
ВЦ «КиевЭкспоПлаза», ул. Амстердамская, 1, с. Березовка, Киевская обл.

информационная поддержка 0 800 212 218
сайт: www.tria-agro.com
facebook, instagram Tik Tok: tria.agro

#триа #триаагро #tria #triaagro #тріа #тріаагро #технікадляагрозбізнесу #техникадляагробизнеса #weidemann #навантажувач #погрузчик #Hoftrac1280 #Hoftrac #KRONE #COMPRIMA #APV

08/02/2022

LOZOVA MACHINERY встретят агровесну на Международной выставке инновационных решений в сельском хозяйстве «ЗЕРНОВЫЕ ТЕХНОЛОГИИ-2022». Мероприятие состоится 15-17 февраля в Киеве.

Украинский бренд готовит для посетителей актуальные решения для успешного земледелия.

Безусловно, открывать новый полевой сезон стоит с качественной предпосевной обработки. Ранневесеннюю линейку агрегатов на выставке представит обновленная шлейф-борона LARI-12. Эти агрегаты незаменимы весной – они первыми выходят в поле по любой, самой влажной почве. Сегодня шлейф-бороны LARI – одни из самых востребованных агрегатов на рынке. На стенде LOZOVA MACHINERY можно будет ознакомиться с модернизированными решениями, реализованными в бороне.

 

 

Сторонников органического земледелия заинтересует легкая зубопружинная борона LIRA XS. Это самый настоящий «механический гербицид», снижающий засоренность посевов сорняками на 85-95%! Агрегат специализируется на бережной обработке при ранневесеннем бороновании.

 

 

 

 

Также посетители смогут увидеть в экспозиции LOZOVA MACHINERY самую легкую ротационную борону на рынке – DINAR. Этот универсальный агрегат с шириной захвата 6 метров работает с тракторами от 80 л.с. Ротационную борону можно использовать и по высоким всходам до 20 см, она бережно обработает зерновые, пропашные и овощные культуры на всех типах почв.

 

 

Безупречная точность и маневренность, легкость и производительность, простота в эксплуатации – все это о прицепном опрыскивателе SPRAYMARC с объемом бака 3000 л. Подробнее с ним познакомиться посетители смогут на стенде компании. Опрыскиватель оснащен компьютерной системой для автоматизации работы с GPS-навигатором Bravo-400, которая обеспечивает автоматическое поддержание нормы внесения жидкости при изменении скорости движения трактора.

 

 

Группа компаний «ТРИА» официальный дилер LOZOVA MACHINERY

В наличии широкий ассортимент техники

звоните 0 800 212 218

25/01/2022

ЗАПРОШУЄМО ВАС на виставку ЗЕРНОВІ ТЕХНОЛОГІІ 2022

На експозиції ГК «ТРІА» у павільйоні №2 ми презентуємо:

НАЙСУЧАСНІШИЙ, РОЗУМНИЙ, РОЗПОДІЛЬНИК ДОБРИВ — ZA-TS AMAZONE
Навісний розподільник ZA-TS пропонується з об’ємом бункера від 1.400 л до 4.200 л та оснащений новим розподільним пристроєм TS.
З розподільним пристроєм TS можлива ширина захвату до 54 м і одночасно ідеальна картина прикордонного розподілу

— ЛІДЕР — РУЛОННИЙ ПРЕС-ПІДБИРАЧ KRONE COMPRIMA
Як універсальний агрегат прес-підбирач Comprima відрізняється як у заготівлі сінажу, сіна, так і соломи, особливо плавним ходом, високою продуктивністю пресування та вражаючою щільністю рулонів різних діаметрів.
Прес-підбирач Comprima – розроблений KRONE для багаторічної експлуатації навіть у найважчих умовах.

APV австрійські висіваючі пристрої серії PS для точного внесення в грунт посівного матеріалу або добрив

Висококваліфіковані фахівці ГК «ТРІА» готові надати консультацію та допомогти Вам вибрати техніку саме для Вашого господарства.

Не пропустить презентацію!

Відмічайте дати у календарі: 15-17.02.2022

Місце проведення: Міжнародний виставковий центр. Україна, Київ, Броварський проспект, 15

інформаційна підтримка 0 800 212 218
сайт: www.tria-agro.com
facebook, instagram Tik Tok: tria.agro

#триа #триаагро #tria #triaagro #тріа #тріаагро #технікадляагрозбізнесу #техникадляагробизнеса #KRONE #AMAZONE #APV

Форма обратной связи